Ημιαπασχόληση Πλήρης Απασχόληση

Digital Marketing Specialist

Επείγον
Δημοσιεύθηκε πριν από 2 μήνες
Αναγεννήσεως 52, 54627
Η προθεσμία της αίτησης έληξε.

Περιγραφή Θέσης

H S4 Premium security services είναι μία αμιγώς Ελληνική εταιρεία με έδρα την Θεσσαλονίκη. Δραστηριοποιείται στον κλάδο των υπηρεσιών ασφαλείας και καλύπτει μεγάλο μέρος της Ελληνικής επικράτειας, εξυπηρετώντας μερικές από τις γνωστότερες εταιρείες της χώρας.Στα πλαίσια της συνεχούς ανάπτυξης της εταιρείας, αναζητείται ο/η κατάλληλος/η υποψήφιος/α που θα στελεχώσει το τμήμα Marketing για να καλύψει τη θέση του/της Digital Marketing Specialist στη Θεσσαλονίκη.

Το μότο μας είναι ‘Δύναμη μας, οι Άνθρωποι μας’ και καθήκον μας είναι να είμαστε στην πρώτη γραμμή της ασφάλειας. Η θέση είναι ιδανική για αυτούς που θέλουν να εξελίσσονται συνεχώς και να έχουν αντίκτυπο στο μέλλον μιας εταιρείας με ξεκάθαρο όραμα, όπως η S4 Premium Security Services

Ο ρόλος της/του Digital Marketing Specialist

• Με καθοδήγηση από την διοίκηση, σχεδιάζει τις ενέργειες στο Digital περιβάλλον και είναι υπεύθυνος/η για την υλοποίησή τους.

• Είναι υπεύθυνος/η για την υποβολή προτάσεων που αφορούν σε δημιουργικές στρατηγικές ανάπτυξης, καθώς επίσης για την κατάρτιση και την παρακολούθηση του ετήσιου Digital Marketing budget.

• Εντοπίζει, αξιολογεί και είναι υπεύθυνος/η να προτείνει νέες τεχνολογίες και εργαλεία σε επίπεδο Digital με στόχο την βελτιστοποίηση της απόδοσης των καμπανιών και το engagement τους.

• Είναι υπεύθυνος/η για την οργάνωση, την επιμέλεια και την ολοκλήρωση των καμπανιών ψηφιακού μάρκετινγκ.

• Είναι υπεύθυνος για την δημιουργία Content και τον διαμοιρασμό του μέσω των καναλιών επικοινωνίας της εταιρείας.

Απαιτούμενα προσόντα

• Πτυχίο ΑΕΙ / ΤΕΙ στο Marketing ή σε σχετικό πεδίο.

• Εμπειρία σε Copywriting, Content Marketing, Social Media etc.

• Δυνατότητα εργασίας με deadlines (εμπειρία στη υλοποίηση projects).

• Δυνατότητα ιεράρχησης προτεραιοτήτων.

• Άριστο επίπεδο γραπτού και προφορικού λόγου.

• Άριστη γνώση Η/Υ.

• Άριστη γνώση Αγγλικής γλώσσας

• Μεγάλο πλεονέκτημα οι γνώσεις Adobe Photoshop & Adobe After effects.

Παροχές

• Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών.

• Δυνατότητα επαγγελματικής εξέλιξης σε μια συνεχώς αναπτυσσόμενη εταιρεία.

• Συνεχής εκπαίδευση και εξέλιξη ικανοτήτων.

• Δυνατότητα εργασίας απο το σπίτι.